Study abroad in Spain

İkinci el ürünlerin yeni adresi

Yazar

 

İkinci el giysiler için mobil öncelikli pazar yerleri arasında hızlı yükselen bir girişim; Dolap… Nisan 2016’da Cenk ÇiviciYiğit Darçın ve Hande İzmirlioğlu tarafından kuruldu. Earlybird destekli girişim ilk mobil uygulamasını Temmuz ayında 2016’ta yayınladı.

İlk beş ayında 400 bin üyeyi geçtiğini paylaşan Dolap, uygulamasında iki yüz bine yakın dolapta az kullanılmış binlerce ikinci el lüks marka ürün satıyor. Dolap platformuna her gün 6 bin yeni ürün ekleniyor ve sistem günlük ortalama 4 bin yeni üye kazanıyor. Kullanıcıların etkileşim oranlarının da yüksek olduğu uygulama içinde her gün ortalama 10 bin adet soru/cevap yapılıyor.

Uygulama kazandığı yeni üyelerin yüzde 20’sini uygulama içindeki “arkadaşını davet et” özelliği sayesinde alıyor. Dolap, orijinal ürün kontrol sistemi, ücretsiz kargo, 7/24 destek servisleriyle Türkiye’nin en büyük ikinci el güvenilir moda mağazası olmayı amaçlıyor. Morhipo, Trendyol gibi e-ticaret sitesiyle de anlaşma yapan Dolap, birinci el moda ürünleri de satmaya başladı. Uygulamada ürünlerini satan dolap sahipleri, Dolap Hesap’ta biriktirdikleri paralarını, Dolap uygulamasına ek olarak Morhipo.com‘da da arcayabiliyor.

Article Categories:
E-Ticaret · Startup Rehberi