Study abroad in Spain

Paypadapp.com veya bilim adamı, çaycı, girişimci!

Yazar

 

Amerika’da 14 yıl yaşayan bilim adamı Veysel Berk, Türkiye’ye döndükten sonra tam bir girişimci olarak karşımıza çıktı. Evebirilazim ve Çaycı’nın ardından Berk, yeni nesil satış ve ödeme sistemi PayPad’i geliştirdi.

 

Çaycı şubelerinde kullanmak üzere ilk olarak geliştirilen PayPad yazılımı geçen yılın ortasında markalaştı ve lanse edildi. Halen onlarca kafe, restoran işletmesi bulut tabanlı, iPad’le çalışan bu sistemi kullanıyor.

 

İşletmenin anlık satışlarını ve genel cirosunu görmesini ve akıllı satış yapmasını sağlayan uygulama, aynı zamanda Türkiye’nin ilk Maliye onaylı bulut tabanlı mobil akıllı ödeme sistemi olma özelliğini de taşıyor. Her ay 10 milyon TL’nin üzerinde işleme aracılık eden PayPad ödeme sistemi zaten milyoner olan girişimcisini bir yıl olmadan tekrar milyoner yaptı. MobilKasa A.Ş. adıyla şirketleşen PayPad’ın yatırımcı ortakları arasına M. Serdar Kuzuloğlu, Tahsin Öztiryaki, Melih Ödemiş, Aydın Yurdum ve Vedat Sadioğlu bulunuyor.

 

Şirketin yüzde 15 oranında ilk etapta hissesinin satıldığı ve bunun karşılığında yaklaşık 3.5 milyon TL alındığı tahmin ediliyor. San Francisco ve Londra ofislerini açmayı planlayan PayPad küresel pazarda yer edinmeyi de hedefliyor.

Article Categories:
E-Ticaret · Startup · Startup Rehberi